Soustředění Švédsko

Hadač Miroslav     TSM,SCM     19.08.2023

Zvládli jsme celkem 11 mapových tréninků v různých SWE terénech. Různé typy tréninků (klasiky, krátké, okruhy, koridor, ...). Absolvovali jsme celkem 7 kvalitních přednášek (rozbory, přípravy, ...) v podání Vojty Krále, Denisy Kosové a Filipa Hadače. Řada z vás pak získavala zkušenosti v rámci stínování a individuálních rozborů s našimi reprezentanty.
Víme, že vlastní plán, jeho realizace, držení směru, koncentrace na výkon jsou stavební kameny dobrého výkonu.
Ůčastníci se po celou dobu soustředění museli o sebe starat s vysokou mírou samostatnosti (příprava stravy, nákupy, časová organizace dne s pevnými body, respektování všeobecných pravidel a požadavků ostatních, organizace vlastního volna, ...).
Zvládli jsme řadu neplánovaných krizových situací, umíme se již těm zbytečně vygenerovaným vyhnout.

A takhle to vypadá na obtížné klasice, když už hlava nebere :)
Neděle.
 Brzy ráno odjezd na letiště (máme méně aut, takže na 2x). Drobné potíže při předávání aut (není parkovací místo a automat pro odevzdání klíčů stávkuje). Nicméně odlétáme všichni a přistáním v Praze zakončujeme úspěšně akci.


Sobota večer. Rozbor tríninků. Příprava na nedělní odlet.
Sobota odpoledne. Koridor kolem traťě. Volně s důrazem na držením směru. DH18, DH16, DH14
Sobota dopoledne. Midl ve členitém skalnatém terénu. Běželo se ve 4 minutových intervalech (60 minut). Silný déšť, ale teplo. DH18, DH16, DH14. Už jsme zase všichni :)


Pátek večer. Rozbor tríninků (v provedení vítězů v kategoriích). Příprava na sobotní tréninky (krátká a závěr podle vl. plánu).
Pátek odpoledne. Klasika, volně s důrazem na precizní plánování a realizaci silně podpořenou držením směru. Startovka. 
DH18, DH16, DH14.
A navíc cesta do nemocnice se slepákem, operace (pacient se cítí po zákroku dobře).
Pátek dopoledne. Teorie. Tvorba vlastního navigačního plánu (zákres vybraných navigačních tvarů na čistý papír s tratí). 15 sekund podívat na projektoru, 15 sekund zákres.


Čtvrtek večer. Rozbor tríninku. Příprava na páteční klasiku.
Čtvrtek odpoledne. Zkrácená trať, volné proběhnutí (koupání). Rerun DH16-18, DH14-16
Pátek dopoledne.
 Klasika, volně s důrazem na precizní plánování a realizaci silně podpořenou držením směru. Startovka
Čtvrtek večer.
Rozbor tríninku. Příprava na páteční klasiku.
Čtvrtek odpoledne. Zkrácená trať, volné proběhnutí (koupání). Rerun DH16-18, DH14-16
Čtvrtek dopoledne. Hromadný start. StartovkaRerun DH18, DH16, DH14.Středa večer. Rozbor tríninku. Příprava na čtvrteční tréninky (hromadný start a zkrácená trať).
Středa odpoledne. Volné odpoledne, individuální program (hry, grilování, jezero, město, lenošení ....)
Středa dopoledne. Klasická trať volnějším tempem. Rerun DH18, DH16, DH14.Úterý večer. Rozbor okruhů (Vojta, Denisa, Filip). V úterý nás čeká klasika a odpoledne volno.
Úterý odpoledne. Sem Tamy, celkem 6 tratí. Rychlejší trénínk v náročném terénu (malinko méně kopcovitém než okruhy). Kráené výhledy na moře. Rerun. Koupání v moři mezi tréninky.
Úterý dopoledne. Okruhy. 5 okruhů ca 1100m a dva okruhy ca 1700m. Náročný terén se spoustou skal, kamenných ploten, terénních generalizovaných detailů. Kamenitý. Rerun.Pondělí večer. Rozbor tréninku (Vojta Král). V úterý nás čekají dva rychlé tréninky (okruhy a semtamy).
Pondělí odpoledne. Midl s volným přeběhem a překvapením v podobě řady falešných kontrol.. Dnešní tréninky opět přizpůsobeny lovcům v lese. Rerun DH18, DH16, DH14
Pondělí dopoledne. Midl středním tempem (precizní mapa má přednost před rychlosti běhu). Kamenitý, kopcovitý terén. Rerun DH18, DH16, DH14​​​​​​​


Neděle večer. Rozbor tréninku, příprava na pondělní tréninky, organizační pokyny.
Neděle odpoledne. Trénink hromadný start (1. úsek štafet, farstovaný). Tratě DH18 a DH16. Tempo mírnější, ale důraz na precizní technické provedení. Nákup, večeře, zorientování se v ubytovacích prostorách. Rerun DH14,  DH16, DH18.
Neděle dopoledne. Odlet, komplikované převzettí aut (5 aut nebylo připraveno, navíc na dvou místech). Čekání na pokoje.


Celkem 42. účastníků odlétá v neděli 20.7. ráno z letiště v Praze na týdenní mapové soustředění (zameřením na práci s buzolou, držení směru, ...) do SWE (Göteborg). Je připraveno 11 mapových tréninků všech možných technik. Mapa tréninků. Pokyny pro akci. Zajišťuje Filip Hadač a Mirek Hadač (Ambasádory na akci jsou Denisa Kosová a Vojtěch Král).

Účastníky z MSK podpořil Moravskoslezský kraj (Krajský úřad) v rámci projektu "Získávání mezinárodních zkušeností mladých orientačních běžců".