MČR štafet a družstev Vacenovice 5.-6.10.2024

Kostková Jana     TSM,SCM,SCD     07.10.2024

Tento víkend uspořádal ve Vacenovicích oddíl SKOB Zlín závod MČR štafet a MČR klubů a oblastních výběrů žactva. Závody v rovinatém borovicovém lese běželo téměř dva tisíce závodníků. V sobotu se běžely 3-členné štafety, kde se kluci H12 (Ondra Podmol, Luky Myslivec a Maty Kawulok) umístili na vynikajícím druhém místě, pouhých 17 vteřin za vítěznou štafetou z Ještědské oblasti. Moc gratulujeme. Holky D12 (Eva Létalová, Alžběta Ligocká a Katka Klose) si po podařeném začátku doběhly pro 11. místo. Kluci H14 (Hynek Létal, Franta Menzel, Albert Klose) bohužel bojovali s délkou svých tratí i s její náročností, a doběhli na 24. místě. Děvčata D14 (Judita Juračáková, Amélie Šamárková a Eliška Skupieńová) vybojovaly 14. místo.

Neděle patřila tradičním oblastním 8-členným výběrům žactva, kdy se běží ve složení H14-D14-H12-D12-D12-H12-D14-H14. Za naši oblast běžela dvě družstva, MSK1 doběhlo na 14. místě a MSK2 bylo bohužel disk.